ARCHIWUM - „Dotacje na innowacje - inwestujemy w Waszą przyszłość”

W dniu 26.03.2010 r. firma nasza zakończyła realizację projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.4. ”Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili”.

Wykonawcą projektu pt. ”Budowa internetowej sieci szkieletowej w firmie RWD PROSPECT” (zgodnie z przepisami ustawy o zamówieniach publicznych) została firma ZICOM NEXT Sp. z o.o z siedzibą w Tarnowie.

Projekt obejmował budowę radiolinii służącej do doprowadzenia sygnału internetowego oraz telefonicznego drogą radiową do abonentów zamieszkujących tereny wiejskie w rejonie powiatów: dąbrowskiego i tarnowskiego. Realizacja tego zadania odbyła się z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej.

W okresie od grudnia 2009 do marca 2010 r. wybudowana została nowa magistrala składająca się z 8 radiolinii oraz 30 baz dostępowych w następujących miejscowościach: Bobrowniki Wielkie, Biskupice Radłowskie, Ilkowice, Zabawa, Radłów, Sieradza, Marcinkowice, Dąbrowica (dom prywatny), Suchy Grunt, Małec, Dąbrowica (szkoła), Gręboszów, Samocice, Łęg Tarnowski, Wola Radłowska, Nieciecza, Odporyszów, Zdrochec, Wola Mędrzechowska, Szczucin, Wola Żelichowska, Żelichów, Ujście Jezuickie, Suchy Grunt – Remiza, Karsy, Borusowa, Miechowice Małe, Miechowice Wielkie, Demblin i Siedliszowice.

Obecnie prowadzone jest sukcesywne przyłączanie nowych abonentów zamieszkujących tereny zagrożone wykluczeniem cyfrowym.

Celem projektu jest dostarczenie mieszkańcom tych terenów, szerokopasmowego dostępu do internetu.

Data dodania: 2010-03-26

 

Innowacyjna Gospodarka   RWD Prospect   Unia Europejska

 Program Operacyjny
Innowacyjna Gospodarka

| Unia Europejska | Władza Wdrażająca
Programy Europejski