Specjalizowane kasy fiskalne dla taksówkarzy

Specjalizowana kasa fiskalna umieszczona w pojeździe osobowym musi spełniać kilka istotnych wymagań. Tego rodzaju kasa musi posiadać odpowiednie rozmiary oraz uchwyty w celu stabilnego jej montażu. Instalowane w taksówkach kasy fiskalne, które spełniają niezbędne wymagania podczas jazdy są stabilne i nie narażają sprzętu na drgania bądź inne mechaniczne uszkodzenia. Dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania takiej kasy wystarczy wykorzystać energię z akumulatora umieszczonego w samochodzie. Akumulatory umieszczone w kasach fiskalnych działają tylko przez kilka godzin. Kasy fiskalne instalowane w taksówkach nastawione są na wykorzystywanie energi z akumulatora samochodowego.

Kasę podłącza się do taksometru współpracującego z kasą  i od tego momentu, z taksometru przesyłane są wszelkie informacje konieczne do wystawienia paragonu za kurs taksówki. Po rozpoczęciu kursu istnieje możliwość wybrania dodatkowych opcji dotyczących rozliczenia tego kursu: udzielenia rabatu za usługę, wybrania opcji "cena umowna". Dostępna jest w tym czasie również opcja anulowania rozpoczętego paragonu, wykorzystywana w przypadku rezygnacji klienta z kursu. Po zakończeniu kursu kasa  drukuje automatycznie paragon, na którym widnieją czasy rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechana odległość, numer boczny taksówki, ew. rabat, kwota opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy oraz ilość jednostek taryfowych.

Przyswojenie sobie umiejętności obsługi kasy jest intuicyjne i szybkie. Znając specyfikę użytkowania tych specjalizowanych urządzeń proponujemy dopasowane do indywidualnych potrzeb bezpłatne szkolenie po instalacji kasy w pojeździe.

 

Oferta kas fiskalnych dla taksówkarzy:

ELZAB

 

INNOVA

 

NOVITUS